Tarant Events

Organizacja i obsługa imprez jeździeckich

Po pięciu latach organizacji zawodów międzynarodowych na Woli udało nam się stworzyć imprezę, która zyskała wiele pochlebnych recenzji zarówno ze strony zawodników jak i kibiców.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie przede wszystkim mecenasa Romana Roszkiewicza i Miasta Poznań oraz wielu innych podmiotów i osób. Wszystkim dziękujemy.
Dużym przeżyciem była też możliwość samodzielnego projektowania parkurów na zawodach w randze 4 gwizdek przez naszego gospodarza toru Szymona Taranta. Udało się dzięki wparciu kolegów po fachu na parkurze oraz całego teamu Tarant Events przy organizacji imprezy.

002

 

Oto krótkie podsumowanie tegorocznego CSI4* w Poznaniu.

Zawody CSI4 w Poznaniu zgromadziły na starcie blisko 100 zawodników z 26 państw, którzy przywieźli ze sobą ponad 200 koni. Obsada była nie tylko liczna, ale i bardzo dobra. Do największych gwiazd można zaliczyć młodą amerykankę Reed Kessler czy też doświadczonego Beat Mandli’ego, który może poszczycić się zdobyciem Pucharu Świata i srebrnym medalem mistrzostw olimpijskich. Już świąteczny czwartek wróżył duże zainteresowanie imprezą poznańskiej publiczności. W niedzielę podczas Grand Prix Hipodrom Wola w Poznaniu odwiedziła rekordowa liczba kibiców. Główny konkurs z pulą nagród 100 tysięcy euro był prawdziwym sportowym świętem. Wysoki (do 160 cm) i trudny technicznie parkur dający możliwość zdobycia kwalifikacji do mistrzostw Europy i mistrzostw świata wyłonił do finałowej rozgrywki 10 z 48 startujących par. Walka o główną nagrodę była tak zacięta, że zawodników, którzy znaleźli się na podium dzieliły ułamki sekund. Wygrał niezwykły jeździec, Juan Carlos Garcia, który jako jeden z niewielu na świecie na poziomie olimpijskim startuje zarówno w skokach przez przeszkody jak i w w WKKW.

DSC06732 Kopiowanie

- Poznań przyniósł mi szczęście. W zeszłym roku w Grand Prix zająłem drugie miejsce, tym razem udało mi się zgarnąć główną nagrodę. Parkur był bardzo techniczny i wymagający, jednak odpowiedni na czterogwiazdkowe zawody na wysokim poziomie. Gitano V Berkenbroeck jest niesamowitym koniem i zrobił na parkurze wszystko o co go poprosiłem - powiedział pochodzący z Kolumbii, a reprezentujący od wielu lat Włochy zwycięzca. I dodał. - Atmosfera w Poznaniu jest świetna. Tak mi się tu spodobało w zeszłym roku, że postanowiłem wrócić i tym razem. Organizacja, publiczność, zawodnicy: wszystko na światowym poziomie. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy umożliwili kibicom, ale też zawodnikom uczestnictwo w tak wspaniałym widowisku.

Drugie miejsce zajął Edwin Smits (SUI) na Rouge Pierreville, a trzecie Thierry Goffinet (BEL) na Artuur JH Z. Emocje dla polskiej publiczności były tym wielkie, że po raz pierwszy w krótkiej historii czterogwiazdkowych CSI w Poznaniu do rozgrywki awansowało dwóch Polaków. Kamil Grzelczyk na Wibaro w drugim przejeździe też nie popełnił błędu, a czas który uzyskał dał mu piąte miejsce. Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie jadąc pod koniec, ryzyko krótkiego najazdu przypłacił błędem. Ostatecznie musiał zadowolić się dziesiątą pozycją.

Polacy doskonale jeździli się w pozostałych trzech konkursach zaliczanych do światowego rankingu. W czwartek wygrał Kamil Grzelczyk na Wibaro, w piątek trzeci był Marek Lewicki na Abigej (ten konkurs wygrał ponownie Juan Carlos Garcia), a w sobotę w Wielkiej Nagrodzie Wielkopolski najlepszy okazał się Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie.

058

- Jestem bardzo zadowolony z wygranej, szczególnie jako reprezentant klubu Agro-Handel Śrem cieszy zwycięstwo na wielkopolskiej ziemi. Uważam, że publiczność jest tu najlepsza - skomentował Jarosław Skrzyczyński. - Zawody CSI4 w Poznaniu jak zwykle nie zawiodły jeśli chodzi o organizację i atmosferę, także nie mam się do czego przyczepić.

Nasi reprezentanci wygrali też w finale rundy młodych koni (Łukasz Wasilewski na Golddiger GR), średniej rundzie (Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie), młodych koni (Marek Lewicki na Philadelphia) i w małej rundzie (Krzysztof Ludwiczak na Poli Loli L). Dobrze przez publiczność został przyjęty konkurs Family Cup. W rywalizacji rodzinnych zespołów zwycięsko wyszli tata z córką: Hubert i Aleksandra Kierznowscy. Miłym akcentem, który rozpoczął zawody na Woli była wygrana Belga, Jana Vinckiera w konkursie dla młodych koni. Dosiadał on hanowerskiego Qantas’a, który wyhodowany został w polskiej Stadninie Kunowo, a należy do mecenasa zawodów Pana Romana Roszkiewicza.

 2650454

Podczas zawodów nie brakowało dodatkowych atrakcji. Fantastycznym przeżyciem dla publiczności była grupa Degenerhof, gdzie pokazano niezwykłą współpracę pomiędzy ludźmi, końmi, psami i kaczkami. Radosną atmosferę podkreśliła orkiestra dęta, a uroczystą oprawę zapewniło Stowarzyszenie Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania. 

Fot. Asia Bręklewicz i Ricardo

Najbliższe zawody

Co robimy

Jeździectwo to nasza wielka pasja, która wypełnia nasze życie.
Oferujemy szeroką i kompleksową ofertę w zakresie obsługi imprez konnych.
Nasz cel to kreowanie widowisk sportowych na najwyższym poziomie, które, niezależnie od rangi, podobać się będą szerokiej publiczności. Z naszych usług można skorzystać kompleksowo lub wybrać potrzebny pakiet.


Logo

Organizacja i Obsługa

Zajmujemy się kompleksową organizacją lub obsługą imprez jeździeckich.

Czytaj więcej...
Logo

Gospodarz Toru

Gospodarz toru - Szymon Tarant, ponad 20 lat praktyki i doświadczenia. Oferujemy wynajem przeszkód i dekoracji.

Czytaj więcej...
Logo

Spiker

Rola spikera jest niezwykle ważna w tworzeniu widowiska sportowego. Oferta polsko i angielsko języczna.

Czytaj więcej...
Logo

Public Relations

Proponujemy zarządzanie kontaktami z mediami: prasa jeździecka, internetowe portale jeździeckie, telewizja.

Czytaj więcej...

Aktualności

Zakończyliśmy cykl Grand Prix Amatorów 2017/18. Finał wygrała Oliwia Jach z KJ Sokół Dam...

W najbliższą sobotę 7 kwietnia na Hipodromie Wola w Poznaniu odbędzie się finał Grand Prix Ama...

Zwycięstwem Marty Dąbrowskiej zakończył się IV etap Grand Prix Amatorów podczas zawodów na Hi...

Najbliższe zawody

Archiwum zawodów

Kontakt

Jesteś zainteresowany naszą ofertą
Napisz lub zadzwoń do nas.

TARANT EVENTS Szymon Tarant
ul. Chotomińska 41a

+48 602 345 080
+48 792 345 080

tarantevents@gmail.com